Běhací pás nebo eliptical?

Mám si koupit běhací pás nebo eliptický trenažer? Na kterém stroji spálím více kalorií? Posílím více svalových partií na běhacím pásu nebo na elipticalu? Je šetrnější ke kloubům běhací pás nebo eliptical? Nejen Vy, ale i mnoho další zákazníků si klade tyto důležité otázky, když zvažují koupi kardio přístroje – Běhací pás či Eliptical. Existují dva nesmiřitelné tábory zastánců jedné či druhé varianty. My se pokusíme se Vám na tyto otázky odpovědět v našem rádci.

  1. Běhací pás je simulátor běhu a mezi fitness kardio přístroji má své pevné a neotřesitelné místo. První běhací pás pro zdravotní účely a diagnostiku srdečních chorob byl použit již v roce 1952 na University of Washington. Běhací pás dokonale simuluje chůzi nebo běh. Hodí se pro domácí i komerční cvičení. Nevýhodou je poněkud větší rozměr, hmotnost a také cena.
  1. Eliptical byl vyvinut pro co nejefektivnější procvičení co největšího počtu svalových partií celého těla. Jedná se o ne zcela přirozený pohyb, na který je potřeba si zvyknout. Je to vlastně pohyb nohou po eliptické dráze spojený s pohybem horních končetin, čímž je dosaženo zapojení svalových partií celého těla. Pohyb je plynulý a velice šetrný ke kloubům.

Na závěr lze říci, že běhací pás je vhodnější pro intenzivnější trénink chůze či běhu a uspokojí i vrcholové sportovce. Eliptical je vhodný jako univerzální fitness pomocník pro zpevnění postavy, spalování tuků a zlepšení koordinace pohybového aparátu. Profi přístroje najdou uplatnění i v komerčních fitness centrech.

Kvalitní a levné proteiny nabízí e-shop Planetavyzivy.cz. Kreatin je organická látka přirozeně se vyskytující v lidském těle. Přípravky na hubnutí se zpravidla snaží řešit vedlejší příčiny nadváhy. Sacharidy jsou základní částí v rostlinných i živočišných organismech.


Reklama:


Čerstvé ovoce a zelenina - pro vaše perfektní zdraví. Chirurgická ocel a šperky z chirurgické oceli za jedinečné ceny pouze v e-shopu Vyberšperky.cz. Moderní clip in vlasy ve tmavých i světlých odstínech.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!